Як професійно писати промпти до ChatGPT?

Як професійно писати промпти до ChatGPT

Що таке промпт?

Промпти ChatGPT – це інструкції або запити, які ви вводите в інтерфейс штучного інтелекту Чату GPT, щоб отримати відповідь.

Підказка складається з ключових слів і фраз, призначених для отримання відповіді. Ви задаєте ChatGPT питання або інструкцію, і він відповідає на них, як під час розмови.

Напиши жарт

Ви можете продовжити розмову, надавши ще один запит або директиву, яка ґрунтується на відповіді.

Пожартуй про школу

У цій статті ми обговоримо поради щодо написання професійних підказок для ChatGPT.

6 порад як писати підказки для ChatGPT

Підказки визначають результати роботи ChatGPT.

Тому, якщо ви хочете отримати корисні відповіді, вам потрібно знати, як надати йому корисні фрази та інструкції. Це називається розробкою промптів (підказок, від оригінального терміну “prompt”).

Повідомлення, які ви надаєте ChatGPT, формують розмову. Чим краще промпт, то краща відповідь.

Інженери навчили ChatGPT на основі величезної кількості текстових даних. Це навчання дало йому доступ до великої кількості інформації і показало, як люди реагують у розмовах.

На основі всього цього “читання” спеціалісти OpenAI розробили мовну модель, яка дозволяє чату передбачати наступне слово в реченні.

Щоразу, коли ви розмовляєте з ChatGPT, він вчиться генерувати більш доречні для вас відповіді. Ось чому важливо давати ChatGPT правильні підказки.

Ось як ви можете це зробити:

1. Надайте контекстну інформацію

Найкращі підказки для ChatGPT включають відповідні деталі, які допомагають платформі зрозуміти конкретний сценарій або контекст. Таким чином, вона може надавати більш точні відповіді.

Включіть до інструкції довідкову інформацію, конкретні факти або вподобання користувача.

Наприклад, на запит “Напиши комерційну пропозицію” ви отримаєте наступне:

Напиши комерційну пропозицію

 

ChatGPT пропонує місця для заповнення вашої інформації для [Назва послуги].  Але він не підлаштовує відповідь під ваш бренд, продукт і цільову аудиторію.

Давайте додамо трохи контексту.

Напиши переконливу комерційну пропозицію для нового продукту

Тепер повідомлення більш орієнтоване на аудиторію.

Контекст допомагає ChatGPT генерувати більш корисну та актуальну відповідь.

2. Додайте вміст або довідковий матеріал

На даний момент ChatGPT не може переглядати інтернет-сторінки (за винятком плагінів і платної підписки яка коштує 20$/місяць). Тому, якщо ви хочете, щоб програма використовувала на певну інформацію, ви повинні час від часу надавати її вміст.

Ви можете зробити це, коли вам буде потрібно:

  • Специфічні знання про предметну область: Якщо ви хочете, щоб відповіді були адаптовані до певного напрямку, компанії або галузі, додайте вміст, який допоможе ChatGPT вивчити термінологію або найкращі практики.
  • Послідовний стиль і тон: Діліться контентом, який допоможе ChatGPT підтримувати ваш імідж або стиль написання відповідей.
  • Перевірка фактів і точність: надайте ChatGPT перевірену інформацію або ресурси, щоб допомогти йому надавати більш надійні та точні відповіді
  • Спеціалізовані інструкції або рекомендації: Додайте конкретні вказівки, наприклад, юридичні або нормативні вимоги, яких має дотримуватися ChatGPT.
  • Інформація не пізніше вересня 2021 року: ChatGPT навчався на даних до вересня 2021 року. Якщо ви хочете, щоб ChatGPT вивчив і використовував факт після цієї дати, ви повинні надати його.

Порада: Не передавайте ChatGPT конфіденційну особисту інформацію або інформацію про компанію, яку ви не хочете, щоб вона була доступна комусь іншому. OpenAI зберігає запити, які провайдер (і потенційно його партнери та підрядники) можуть бачити.

Як пише сам OpenAI:

ваші розмови можуть бути переглянуті нашими тренерами зі штучного інтелекту для поліпшення наших систем.

Will you use my conversations for training
Скріншот з офіційного сайту openai

Крім того, оскільки все більше даних зберігається в Інтернеті, зростає ризик, що їх можуть вкрасти.

3. Чітко сформулюйте бажану тему або завдання

Чітко сформулюйте завдання або тему, на яку ви хочете, щоб ChatGPT відповів. Це допоможе сфокусувати відповідь і уникнути відхилень або двозначних результатів.

Замість загальних запитань на кшталт “Поговоріть про маркетингові стратегії”, будьте конкретнішими.

Наприклад, “Поясни три ефективні стратегії цифрового маркетингу для малого бізнесу” або “Дай поради щодо оптимізації кампаній Google Ads”.

Промпт до чату GPT Дай поради щодо оптимізації кампаній Google Ads

4. Встановити параметри

Вкажіть обмеження, щоб утримувати відповідь у визначених межах. Скільки слів, символів і речень ви хочете отримати? Скільки результатів ви хочете отримати? Наприклад, у підказці для написання заголовків ви можете попросити ChatGPT надати певну кількість варіантів:

Промпт до чату ГПТ напиши 10 прикладів SEO-заголовків для статті

 

Порада: Перевірте ці результати, оскільки ChatGPT, як відомо, надає неточну інформацію.

Під час генерації відповіді на запит, орієнтуйте ChatGPT на певну точку зору або використовуйте певну методологію.

5. Вказуйте формат

Зазначення формату вихідних даних у відповіді ChatGPT допомагає моделі штучного інтелекту генерувати потрібний тип контенту.

Якщо вам потрібен певний формат, наприклад, коротке оповідання або метаопис, чітко вкажіть його.

Запит до чату напиши есе на 500 слів з 5 абзаців про те, як бути здоровим та радісним

Ви також можете попросити ChatGPT перерахувати всі “за” і “проти”, надати покрокові інструкції або відповісти в будь-якому іншому форматі, який ви бажаєте.

Ви хочете, щоб відповідь була у вигляді маркованих пунктів або абзацу, або і того, і іншого?

Перелічи плюси і мінуси отримання ступеня магістра з маркетингу - промпт до чату GPT

6. Доопрацювання підказок

Якщо ChatGPT реагує не так, як ви хочете, ви можете відредагувати початковий запит. Або ж переформулюйте його, використовуючи інші слова, щоб отримати кращі результати.

Наприклад, якщо потрібно ввести обмежену кількість символів (наприклад, метаопис), але ChatGPT не розуміє, що його потрібно зробити коротким:

Напиши description для статті Як бути здоровим та радісним

Оскільки метаописи зазвичай мають бути значно коротшими, вам слід уточнити свій запит.

У вас є два варіанти:

1. Відредагувати початковий запит, навівши на нього курсор і натиснувши кнопку редагування.

Редагування запиту до чату GPT

Потім натисніть «Save & Submit», і ChatGPT надасть нову відповідь.

Збереження нового запиту у чаті ГПТ

2. Додайте нову підказку з більш конкретними інструкціями.

Новий запит для корегування відповіді у чаті

Іноді перший запит ChatGPT відхиляється від теми або повторює відповіді, згенеровані раніше. Платформа також може бути схильна до “галюцинацій”. Це випадки, коли вона генерує контент, який, хоча і звучить правдоподібно, не має відношення до запиту або є насправді неправильним.

Продовження діалогу в тому самому чаті але на іншу тему може бути ускладнено, бо чат буде пам’ятати контекст розмови. Наприклад, подивіться, як перші дві підказки, наведені нижче, впливають на результат третьої:

На чат впливає контекст діалогу

ChatGPT підсумував книгу “Кайдашева сім’я” як метаопис, тому що ми раніше просили його написати такий опис раніше для статті “Як бути здоровим та радісним?”.

Щоб виправити це, або запустіть новий чат з новим запитом, або напишіть додатковий запит для уточнення.

Висновки

Промпти/запити/інструкції – це ключовий інструмент для взаємодії з інтелектуальною моделлю ChatGPT. За допомогою них ви можете керувати процесом генерації тексту та отримувати більш точні та якісні відповіді.

Дуже важливо вміти створювати якісні промпти для отримання максимально корисних результатів від моделі. Надані поради та лайфхаки, включаючи використання ключових слів, чіткі формулювання та експерименти, розкрили основні аспекти успішної комунікації з ChatGPT.

Технології постійно розвивається та оновлюється. І наш блог про Штучний Інтелект є важливим ресурсом для тих, хто бажає тримати руку на пульсі та докладніше вивчити ШІ та здобути нові знання у цьому захоплюючому напрямі. Бажаємо вам вдалих експериментів та невичерпної креативності у створенні промптів для ChatGPT!

Підпишіться на новини про штучний інтелект!

Ви будете отримувати від нас листи раз на тиждень.
Політика конфіденційності
Поширте цю статтю у соцмережах:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху