Google відкрив доступ до Bard – аналогу ChatGPT

GoogleBard VS ChatGPT

Нещодавно ми розповідали вам про те, що Google створює свій аналог ChatGPT, який назвали Bard. Сьогодні ним вже можна скористатись, але поки що він вміє спілкуватись лише англійською, японською та корейскою мовами.

Що таке Google Bard?

Google Bard – це новий інструмент від Google, створений на базі штучного інтелекту. Він може робити дуже багато корисних речей. Наприклад, писати різноманітний контент, відповідати на ваші запитання, перекладати тексти та навіть створювати історії. Він навчений на величезній базі даних текстів та коду, що дозволяє йому генерувати текст, схожий на людський. Втім, зараз Bard все ще знаходиться в стадії розробки.

Чим відрізняється Bard від ChatGPT від OpenAI?

Немає нічого краще, ніж почути відмінності між Bard та ChatGPT-4 від самого Bard. Ось що він говорить на цю тему:

Дані

ChatGPT-4 навчається на наборі даних тексту та коду, який був зібраний до 2021 року. Bard, навпаки, навчається на наборі даних, який постійно поповнюється новою інформацією. Це означає, що Bard має доступ до останніх новин, досліджень та тенденцій, тоді як ChatGPT-4 може пропустити деяку найсвіжішу інформацію.

Точність

Bard навчається на величезному наборі даних тексту та коду, що дозволяє йому генерувати більш точні відповіді. ChatGPT-4, навпаки, навчається на меншому наборі даних, що може призвести до помилок у його відповідях.

Креативність

Bard може генерувати більш креативні формати текстового контенту, такі як вірші, код, сценарії, музичні твори, електронні листи, листи тощо. ChatGPT-4 не такий креативний, його відповіді часто більш загальні.

Фактичність

Bard навчається на базі даних з фактичною інформацією, що означає, що його відповіді з більшою ймовірністю будуть точні. ChatGPT-4 не такий фактологічний, його відповіді можуть містити помилки або неточності.

Об’єктивність

Bard навчається на базі даних текстів, які ретельно перевіряються на предмет усунення упередженості. Це означає, що його відповіді з більшою ймовірністю будуть непередбачувані. ChatGPT-4 не такий об’єктивний.

На загальних підставах, Bard – це більш потужна та універсальна мовна модель, ніж ChatGPT-4. Bard може генерувати більш точні, креативні та фактичні відповіді, і він менш схильний до упередженості.

Отже, розглянувши всі ці аспекти, ми бачимо, що Bard і ChatGPT-4 – обидві потужні мовні моделі, але вони мають різні сильні сторони. Bard надає більш точну, креативну та об’єктивну інформацію, тоді як ChatGPT-4 може виявитися менш точним у деяких випадках.

 

Таблиця, яка підсумовує ключові відмінності між Bard та GPT-4

ХарактеристикаBardGPT-4
Дані для навчанняТекст та кодТільки текст
Здатність отримувати та обробляти інформацію з реального світуТакНі
Статус розробкиВ розробціГотовий продукт

Як скористатись Google Bard в Україні?

Нажаль, коли ми спробували поспілкуватись з Google Bard за посиланням, ми побачили, що в Україні він ще недоступний.

Але є спосіб спробувати Bard в Україні! Щоб скористуватися Google Bard, вам знадобиться VPN. Це програма, яка допомагає “обманути” інтернет і змусити його думати, що ви знаходитесь в іншій країні. Ви можете вибрати сервіс VPN, встановити його на свій пристрій, підключитися до сервера VPN у країні, де доступний Bard, а потім відкрити Bard та почати користуватися ним.

Ось, що вам потрібно зробити, щоб запустити Google Bard в Україні:

  1. Оберіть VPN-сервіс. Є багато різних сервісів VPN, тому обирайте той, що має добру репутацію та безпечний.
  2. Встановіть VPN на свій пристрій. Після того, як ви вибрали VPN-сервіс, потрібно встановити його програму на ваш пристрій. Як це зробити, буде залежати від вашого пристрою.
  3. Підключіться до VPN-сервера в країні, де доступний Bard. Це зробить так, ніби ви знаходитесь в тій країні, а не в Україні.
  4. Відкрийте Bard. Тепер, коли ви підключені до VPN-сервера, ви можете відкрити Bard і почати користуватися ним.

Але пам’ятайте, VPN може трохи сповільнити ваше інтернет-з’єднання, тому перевірте швидкість перед тим, як почати користуватися Bard. Крім того, деякі VPN-сервіси можуть не вдало розблокувати Bard, тому можливо вам доведеться спробувати кілька різних сервісів, перш ніж знайти той, який працює.

Треба зауважити, що Google Bard наразі вміє спілкуватись лише англійською, японською та корейскою мовами, але розробники обіцяють додати згодом ще 40 світових мов, а також 10 мов програмування. Поки що ми можемо надавати запити у Бард своєю рідною мовою, а відповіді перекладати вбудованим у Google Chrome перекладачем.

Висновки

Google Bard – це потужний інструмент на основі штучного інтелекту, який відкриває нові можливості для генерації тексту, перекладу мов, створення різних видів креативного контенту та відповідей на ваші запитання. Він відрізняється від інших моделей великої мови, таких як ChatGPT від OpenAI, завдяки своєму здатності обробляти не лише текст, а й код, а також отримувати та обробляти інформацію з реального світу через Google Search.

Щоб скористатися Bard в Україні, вам знадобиться VPN. Встановивши його на свій пристрій та підключившись до сервера VPN у країні, де доступний Bard, ви зможете відкрити Bard та почати користуватися ним. При цьому важливо пам’ятати, що VPN може трохи сповільнити ваше інтернет-з’єднання.

Незважаючи на потенційні ризики, такі як можливість генерування шкідливого контенту або автоматизації завдань, які зараз виконують люди, альтернатива чату GPT Bard – це могутній новий інструмент, який може використовуватися як для добра, так і для зла. Важливо бути в курсі цих ризиків, але також важливо визнати потенційні переваги цього інноваційного інструменту.

Підпишіться на новини про штучний інтелект!

Ви будете отримувати від нас листи раз на тиждень.
Політика конфіденційності
Поширте цю статтю у соцмережах:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху